• חן הייניש

איך בוחרים קסדה לאופניים

עודכן ב: 29 דצמ 2020

קסדה זה החיים. פשוט כך. קסדה אינה אביזר אופניים, קסדה היא ציוד הכרחי, לכל רכיבה. גם אם נסעתם לקפה הקרוב לביתכם. לעמוד הקסדות ומגנים

דברים שצריך לשים אליהם לב

חורי אוורור בקסדה

באופן מפתיע, נועדו להכניס אוויר. היצרנים נוהגים להשוויץ בכמות החורים. אוורור טוב, מייבש את הזיעה ומפחית חדירת זיעה לעיניים. זיעה שחודרת לעיניים, מעבר לזה שהיא מציקה, מסכנת אותנו, כי עלולה לגרום לתשומת ליבנו להיות מוסטת.


רשת נגד חרקים בקסדה:

למנוע כניסת חרקים בין הקסדה לראש. הרשת בד"כ תהיה בשורת החורים הראשונה.

חרקים מעופפים אוהבים להיכנס דרך פתחי האוורור ואז להיתקע בין הראש לקסדה. במקרה הטוב זה מעצבן. במקרה הפחות טוב, נכנסת צירעה, עוקצת, וזה עלול להסיט את תשומת ליבנו ולסכן אותנו. פיצ'ר חשוב.


איחסון משקפי שמש בקסדה:

מאוד נוח, בייחוד לזמן טיפוס כשאין אוורור מספק ליבש את האדים מהעדשות. תוקעים את משקפי השמש במקום הזה בקסדה. אם אין, משחילים אותן הפוכות בפתחי האוורור.

מצחיה: תוספת צל והגנה מפני חדירת מעופפים לעיניים.

מיפס:

מערכת הגנה על המוח. נכון, זה התפקיד של הקסדה. המיפס (mips) משפרת את יכולת ההגנה של הקסדה בכך שמאפשרת בזמן מכה לקסדה לזוז קלות לכל הכיוונים ולהחליש את האנרגיה שתגיע למוח. חשוב.מערכת התאמה לראש:

נמצאת בחלק האחורי של הקסדה, ונועדה להתאים בצורה מיטבית את היקף הקסדה לראש. אם אין (בד"כ בקסדות סטריט), חובה למדוד את הקסדה.

סוגי קסדות

קסדה חצי

יושבת על החלק העליון של הראש. בשימוש בעיקר של רוכבי כביש, ושטח קרוס קאנטרי. יתרונות: קלה, מאווררת. חסרונות: כל מה שתחת איזור ההגנה, חשוף.


קסדה מלאה

החלק האחורי יורד לכיוון העורף. בעיקר בשימוש של רוכבי שטח הטכניים יותר. יתרונות: עדיין קלה, עדיין מאווררת ומספקת יותר הגנה מאחותה החצויה. חסרונות: המשקל עולה, יותר חמה, סוגרת קצת על האוזניים ומפחיתה שמע.

קסדה פולפייס

מזכירה במראה קסדת אופנוע. נותנת הגנה היקפית לכל הראש ועד ללסת. רוכבי אנדורו אגרסיביים ומשוגעי הדאון היל אוהבים אותה. יתרונות: הגנה מירבית, לוק מהקליפים של רד-בול. חסרונות: משקל, חם בראש, פגיעה בשמע, שדה ראיה מופחת.


קסדת סטריט

עגלגלות כאלה עם מראה "ביצתי" קצת. נראה אותן על רוכבים עירוניים ועל מתגלגלי ענפי הרולר השונים. יתרון: לוק אששש. חיסרון, משקל יחסית גבוה לגודלה, חמה, לעיתים מגיעות ללא מערכת התאמה לראש.


קסדת כביש נג"ש

קסדה שנותנת דגש מעבר להגנה, על מבנה אווירודינמי, לטובת מקצי נג"ש. יתרונות: מושלמת לנג"ש. חסרונות: מושלמת לנג"ש.


ציוד הכרחי נוסף לרכיבת אופני שטח

רוצים לדעת מה עוד צריך? צריך, תאמינו. כנסו לכאן וקבלו מושג

282 צפיות0 תגובות